Kuş Atlası Uzman Çalışmaları Başladı

Türkiye Üreyen Kuş Atlası’nın üç yıllık arazi döneminin bitmesinin ardından proje ekibi toplanan verileri derleyerek, bunları geçmişteki eBird kayıtları ve üreme çalışmalarıyla birleştirdi. Bu çalışmanın sonucunda kuş atlası pilot haritaları meydana geldi. Bu haritalardaki hataları ayıklamak ve eksikleri gidermek için Kuş Atlası, uzman kuş gözlemcileri ve ornitologlardan destek alıyor. Süleyman Ekşioğlu ve Doğa Araştırmaları Derneği’nden Cenk Polat’la yaptığımız çalışmaların ardından geçtiğimiz haftasonu Nizamettin Yavuz, Kiraz Erciyas Yavuz, Ömer Döndüren ve Ortaç Onmuş’la Ankara’da bir araya geldik. Her bir türü tek tek inceleyip, türlerin görünmediği atlas karelerini kendi kayıtlarına dayanarak bir bir doldurdular. Elbette bir Cumartesi günü buna yetmedi. Kendileri atlas için bu kareleri doldurmaya devam ediyor!

Siz de pilot haritaları bağlantıdan inceleyerek karelerde eksik gördüğünüz türleri kus.atlasi@gmail.com’a bildirebilirsiniz.

Uzmanlar harıl harıl çalışıyor…

Çalışmaya devam…

Ortaç Onmuş, Nizamettin Yavuz, Kiraz Erciyas Yavuz ve Ömer Döndüren, Kuş Atlasından Eylül Dizdaroğlu ve Lider Sinav’la birlikte (soldan sağa).

Süleyman Ekşioğlu ve Atlas ekibi.

Atlas ekibi Cenk Polat’la.

,